« Back
SSS: GEMİ SEYAHATİ DENEYİMİ

Gemi Ortamı
Princess’daki herkes seyahatinizde muhteşem bir zaman geçirmenizi sağlamak için çalışmaktadır. Bu yüzden, gemideki rahat ve samimi bir atmosferi korumak için birkaç kurala uymanızı rica ediyoruz.

Özel Durumlar
Princess sizin doğum gününüzü, evliliğinizi, balayınızı, yıl dönümünüzü veya evlilik tazelemenizi daha unutulmaz hale getirmektedir. Princess ’la bir seyahatteyseniz her günü bir kutlamaya çevirmeye adanmış olan samimi ve ilgili insanlarla çevrilisinizdir. Hayatınızdaki özel olan o anların değerinin farkındayız, eski anılarınızın tadını çıkarmanız için unutulmaz kutlama deneyimleri koleksiyonu yarattık.

Eğer siz ya da seyahat acenteniz, seyahate çıkmanızdan en az 45 gün önce bize özel öneme sahip herhangi bir durumunuzu bildirirse, yemek salonunda sizinle normal servis dışında ayrıca ilgilenilecektir. Kutlamalar için paketlerimiz ve kişiye özel “fazladan mil” hizmetimizle seçkin personelimizden bilgi alabilirsiniz.

Çiçekler, şarap ve şampanya gibi ekstra dokunuşların olduğu kutlama teklifleri çeşitlerimizden birini seçin. Hediye siparişi vermek için ya da özel bir olay planlamak için seçimler bölümümüze bakınız ve sipariş formunu doldurunuz.

Alkol Politikası
Gemi şirketinin hazırladığı yolcu sözleşmesinde öngörüldüğü gibi müşterilerin, tüketim için herhangi bir çeşit alkollü içeceği getirmesi yasaktır. Kamarada tüketildiği takdirde alkol alma yaşında olan yetişkin tarafından bir şişe şarap veya şampanya (750 ml’den fazla olmayan) ilk gün için müsaade edilir. Şişe açma ücretine tabii olmaz. Daha fazla şarap veya şampanya şişesi getiren misafirler için de nerede tüketileceğine bakmaksızın $15 şişe açma ücreti kamara hesabınıza yansıtılır. Likör, cin, rakı ve bira gibi yüksek alkol bulunan içki şişelerine izin verilmez. Bagajlarınızın aranacağını ve kurallarımız dışındaki alkolün çıkarılıp atılacağını unutmayın.*

Geminin veya gidilen limanların gümrüksüz dükkânlarından satın alınan alkollü içkiler koruma için toplanacak ve seyahatin son gününde misafirin kamarasına gönderilecektir. Gemi görevlilerinin bir üyesi kıyıdan alınan alkollü maddelerin depolanmasında misafirlere yardımcı olmak için iskele köprüsünde beklerken butik elemanlarımız gemi güvertesindeki alkollü madde satın alımlarında misafirlere yardımcı olacaklardır.

* Princess(Prenses) Deniz Seyahatleri kıyı güvenliği ekibi tarafından çıkarılan ve atılan alkollü içecekler için hiçbir sorumluluk kabul etmez.
Bu tür maddeler para iadesine veya değişime uygun değildir.

Alkol Yaşı Kısıtlamaları
Yasal içme yaşı olan 21* gemide daima geçerlidir ve yaşın ispatlanması istenebilir. Tüm gemi personeli alkol alma yaşından küçük misafirlere alkol servis etmemek konusundaki sorumluluklarının bilincinde bir eğitim almışlardır. Yaş kısıtlamaları barlarda görünür yerlerde bulunmaktadır.

Diskolara giriş 18 yaş ve üstü misafirlerimizle sınırlıdır. Sadece çocuklar için düzenlenmiş olan disko eğlencelerinin olduğu bebek ve çocuk merkezlerinde bu kural uygulanmaz. 18 yaşın altındaki misafirler jimnastik salonları, spa ve jakuzilere ve ayrıca bir ebeveyn ya da bakıcı eşliğinde akşam eğlence şovu salonlarına kabul edilirler.

*Japonya’dan hariç Avustralya veya diğer Asya limanlarından olan seyahat misafirlerimiz için en küçük alkol alma yaşı 18 ve üstüdür ( Japonya limanlarından olan misafirlerimiz için ise 20 yaş ve üstüdür). İngiltere Ev sahibi olunan gemi güzergâhları (mevsime göre değişen) için güvertede alkol alma yaşı en az 18’dir.

Sigara Politikası Değişimi
Misafirlerimizin konforu öncelikli tutularak ve sigara içen misafirlerin azınlık bir grup olduğunu gösteren tüketici çalışmalarına göre Princess aşağıdaki sigara politikasını uygulamaktadır:

Belirlenmiş Sigara içme Alanları
Açık şekilde belirtilmiş olan “Özel Sigara içme Alanları” gemide açık güvertede yer alır ve düzenli olarak temizlenen yeterli sayıda kül tablası bulunmaktadır. Genel olarak, bu alanlar gece kulüpleri ve puro salonları gibi kapalı alanların yanısıra açık güverte kısmının yakınında bulunmaktadır. Misafirlerin sadece o makinelerde oynarken içmelerine izin verilen slot makineleri istisnası dışında Kumarhane ve Kumarhane Barı sigara içilmeyen alanlardır. Kumarhanede ki tüm canlı masa oyunları sigara içilmeyen yerlerdir. Kumarhane aynı zamanda turun uzunluğuna bağlı olarak bir ya da birden fazla sigara içilmeyen gecelere (18.00’da kapanan) sahip olacaktır. Tüm Princess gemilerinin güvertelerindeki gösteri salonları, yemek salonları ve tüm yiyecek servis edilen alanlar sigara içilmeyen yerlerdir. Güvenlik önlemi olarak, gemi tarafından emilip yangınlara sebep olabileceği için güverteye kesinlikle atılmaması gereken sigara, puro ve tütünlerin söndürülmesi misafirlerden nazikçe istenir.

Kamara Sigara İçme Politikası Güncellemesi
15 Ocak 2012’den sonraki tüm deniz seyahatleri için, Princess(Prenses) Gemi şirketi misafirlerin kamara ve balkonlarda sigara içmesini yasaklamıştır. Bu politika ve kural değişikliği, kendi yaşam alanlarının (kamara ve balkon) sigara içilmeyen alanlar olmasını isteyen büyük çoğunluktaki misafirlerimizin tercihini yansıtmaktadır. Balkonlu kabinler Princess(Prenses) gemi şirketinin alamet-i farikası olduğundan, bu huzurlu alanın sigara içilmeyen yer olmasını sağlamanın önemli olduğuna inanıyoruz. Bu politikanın ihlali, her yapılışında misafirin kamara hesabına eklenecek olan $250 cezaya sebep olur. Daha kısıtlayıcı sigara politikaları olan küresel eğilimlere ayak uydurmak ve müşterilerimizin isteklerini karşılamak için bu ücretlendirmenin gemi turları deneyiminizi arttıracağını ve müşterilerimizin deniz gezilerinin keyfini daha çok çıkaracağına inanıyoruz.

Elektronik Sigaralar
Elektrikli sigaraların kullanımı müşterinin kendi kamarasında ve belirlenmiş sigara içme alanları ile sınırlıdır.

Çamaşırhane Hizmetleri
Geminizde çamaşırhane hizmetlerinden yararlanmak için, cüzi bir ücret karşılığında profesyonel temizlik servisleri mevcuttur. Tüm çamaşırlar 48 saat içinde ya da express hizmetimizle aynı günde teslim edilir.

Tam süit misafirlerimiz ve Elit sadık müşteri programı üyesi misafirlerimiz ücret gerektiren ütü hizmeti hariç profesyonel çamaşırhane hizmetlerimizden ücretsiz faydalanabilirler.

Size kolaylık sağlamak için, tüm misafirler Princess yolcu gemilerinde her katta bulunan ve cüzi bir fiyat karşılığında makinelerin, kurutucuların ayrıca çamaşır deterjan vb olduğu self-servis çamaşırhaneleri kullanabilirler. Ütü/ütü masaları self-servis çamaşırhanelerde bulunmaktadır. Ütü ve kişisel buhar makinelerinin kamaralarda kullanımı yasaktır. Nadiren olsa da bazı güzergâhlarda su tüketimine bağlı olan çevresel düzenlemeler çamaşırhanelerin çalışma saatlerini etkileyebilir. Bu kısıtlamalar olduğunda Princess Günlük bültende ’de ilan edilecektir.

Gemi Para Birimi
Belirtilmedikçe, gemi para birimi Amerikan dolarıdır. Avustralya çıkışlı güzergâhlarda güverte para birimi Avustralya dolarıdır.

Princess ile deniz yolculuğu yapmanın en iyi noktalarından biri de tüm harcamalarınız için imza atıp bunların kamaranıza gönderilme imkânının olmasıdır.

Ayrıntılı bir açıklama kamara boşaltma işleminizden önce kamaranıza gönderilecektir. Kredi kartı bilgilerinizi önceden vererek otomatik olarak Express Çıkış yapma için kaydedilirsiniz. Hesabınızı ödemek için Misafir Hizmetleri / vezneye uğramanıza gerek yoktur. Amerika, Kanada, İngiltere ve Avrupa para birimlerini ve seyahat çeklerini Kabul etmekteyiz. American Express/Optima®, Diners Club/Carte Blanche®, Discover® Network, JCB Card®, MasterCard® ve Visa® da Kabul edilmektedir. Seyahat çekiyle veya nakit olarak ödeyecekler seyahatin başında vezneye bir depozito bırakmak zorundadırlar.

Size kolaylık sağlamak için yabancı paraların bozdurulması için ATM’ler Avrupa limanlarından veya bazı egzotik güzergâhlardan yola çıkan gemilerde bulunmaktadır. Bu tür makinelerin bilgilendirme olmaksızın işlem ücretli olabilir. Daha fazla bilgi için lütfen Misafir Hizmetleri / vezneyi ziyaret ediniz.

Gemide Alışveriş
Gemideki butiklerimiz evde bıraktığınız aksesuarlar ve ufak tefek şeylerden çok daha fazlasını sunmaktadır. Gemide yapılacak alışverişin size birçok faydası olur. Parfümler, kozmetik ürünleri, takı ve hediyeler, giyim ve likörde önerilen ABD perakende fiyatlarının çok daha altında vergi ve gümrüksüz ücretlerden satın alabilirsiniz.

Her gün olan kazancınıza ek olarak, size seyahat boyunca bazı özel fırsatlar sunmaktayız. Gemiye gelir gelmez, bu heyecanlı etkinliklerin yeri ve zamanı için Princess Patter’a ( Princess Günlük Bülten) göz atın.

Ayrıca, Elit sadık müşteri programı üyesi misafirleri yüzde 10 butik indirimine sahiptirler.

Denizde İnternet
İnternet imkânı tüm Princess gemilerinde 24 saat boyunca İnternet Kafe’de, Kamaralarda, Dünyaca ünlü tasarım ödüllü lobimizde ve birçok bar ve salonda var olan kablosuz bağlantı şeklinde mevcuttur.

Web-tabanlı elektronik posta hesabınıza ulaşmak için veya dünya haberleri, spor ve hisse senedi alım satım için teknoloji harikası bilgisayar sistemimizi kullanın. Veya kablosuz bağlantısı olan dizüstü bilgisayarınızı getirin ve internete bizim geliştirilmiş gemi kablosuz bağlantısından erişim sağlayın.

İnternet Servis Sağlayıcısından(ISS) elektronik posta servislerine abone olan misafirlerin demir almadan önce ISS’lerin web-posta görüntüleme sitesine sahip olup olmadıklarını onaylamaları tavsiye edilmektedir. Çoğu büyük ISS’ler elektronik posta adresi ve şifresi kullanarak internet tarayıcısı aracılığıyla elektronik postalara erişime izin veren internet sitelerine sahiptir.

İnternet ve kablosuz servislerin ve herhangi bir diğer gereksinimler için uygulanacak ücretlendirme konusunda bilgi almak için gemideki İnternet Kafe müdürüne müracaat ediniz.

Ayrıca, Platinum ve Elit sadık yolcu program üyeleri internet kafelerin paketleri için kredilerden faydalanabilirler.

Sipariş için kullanılabilir İnternet Erişim Paketlerine bakınız.

Uydu aracılığıyla olan internet bağlantısı belirgin şekilde kıyıdaki yüksek hızlı internet bağlantılarından yavaştır. Princess Deniz Seyahatleri geminin internet servisleri aracılığıyla olan içerik filtreleme hakkını saklı tutar. Lütfen aklınızda bulundurun; IP telefon gibi yüksek bant genişliği tüketen uygulamalar, eşler arası dosya paylaşımı ve medya akışı Princess gemilerinde kısıtlanabilir.

Princess@Sea - Ücretsiz Gemi İnternet & Mesaj Hizmeti
Princess@Sea siz gemideyken gemi hakkındaki değerli bilgilere çabuk ve uygun şekilde ulaşma imkânı sağlayan ÜCRETSİZ mobil telefon dostu gemi servisimizdir! Günlük aktiviteleriniz planlayın, geminin güzergâhına ve liman rehberlerine bakın, restoran menülerini inceleyin ve hatta kamara hesabınıza ulaşın! Dahası, seçili gemilerde Princess@Sea Messenger uygulaması sizin gemideki diğer misafirlere mesaj göndermenize olanak tanır!

Princess@Sea ile başlamak çok kolaydır. Gemideyken ilk geminin WIFI ağına bağlanın, tarayıcınızı açın ve Princess@Sea ana sayfası görünecektir. Bu sayfa uçak modunda bile çalışmaktadır. Mobil hat ve mobil veriye ihtiyaç yoktur.

Princess@Sea hakkında daha fazla öğrenin.

Gemi Güverte Planları
Sizin geminizi öğrenmenizi kolaylaştırıyoruz. Sektörde lider olan interaktif güverte planları ve sanal turlarla, gemiye binmeden önce geminizi görebileceksiniz.

Geminiz hakkında daha fazla şey öğrenmek için, buraya tıklayın ve yolculuğa çıkacağınız gemiyi seçin.

Sağlıklı Kalmak
Misafirlerimizin ve ekibimizin sağlığı ve zindeliği ilk önceliğimizdir. Gemilerimizde hastalıkları önlemek ve kontrol altına almak için hâlihazırda yürürlükte olan ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri tarafından belirlenen standartları karşılamak ve aşmak için birkaç önlem vardır.

Sağlıklı kalmak için en basit yol yemekten önce ve tuvaleti kullandıktan sonra sık sık ve sürekli ellerinizi sabun ve su ile yıkamaktır. Ellerinizi yıkadıktan sonra kullanmanız için gemi boyunca bulunan el antiseptiklerini bulacaksınız.

Seyahatiniz esnasında hasta hissederseniz, lütfen derhal sağlık merkezimize müracaat edin. Tüm gemilerimiz tam teşekkülü tıbbi tesislerimiz mevcuttur. Amerikan Acil Tıp Koleji tarafından belirlenen standartları karşılayacak şekilde konuşlandırılmıştır. Gemideki bu tıbbi tesislerimizde tam zamanlı çalışan doktor ve hemşireler bulundurmaktadır. Gün içindeki iki çalışma saatlerine ek olarak, acil bir durum olması olasılığına karşı 24 saat ulaşılabilirdiler.

Tıbbi hizmetler için olan ücretler kamara hesabınıza eklenecektir ve sigorta şirketinize ayrıntılı hesap gönderilecektir. Önemli: Princess gemileri Bermuda’da kayıtlıdır. Sigorta kapsamınızın ABD sınırları dışını kapsayıp kapsamadığını öğrenmek veya uygun bir seyahat sigortası edinmek için sigortacınıza danışın.

Bahşişler
Seyahatiniz süresince hangi Princess gemisinde olduğunuza bakmaksızın size mükemmel hizmet sunan personelimizi bulacaksınız. Her gemideki yüksek standartlarımızı sürdürmeye yardımcı olmak için gemi mürettebatı Princess filosundaki farklı gemiler arasında sürekli değişmektedir. Bu özel işçiler, tüm gemilerdeki mürettebat ayrı olmasına rağmen sadece bizim başarımızı paylaşan bir aile olma felsefemizi yansıtmaktadır.

Misafirlerimiz için bahşiş verme sürecini kolaylaştırmak için mini-süit ve süitlerde her kişi için $13.95 isteğe bağlı bahşiş ve diğer kamaradaki her bir misafir için (çocuklar dâhil) $12.95 günlük olarak sizin kamara hesabınıza otomatik olarak eklenecektir. Bu bahşiş, filodaki restoran çalışanları, kamara görevlileri, büfe görevlileri ve temizlik işçilerini içeren sizin seyahat deneyiminizi sağlamak ve desteklemek için yardımcı olan görevliler arasında paylaşılacaktır.

Size kolaylık sağlamak için, bu bahşiş Yolculuk Kişiselleştirişi aracılığıyla online olarak önceden ödenebilir. Alternatif olarak, bizi 1-855-500-7690 numaralı telefondan arayabilir ve Özel Servisler numarası 0591’i tuşlayabilirsiniz. Ön ödeme ayrılmadan iki gün önce başlamaktadır.

Bar ücretlerine, yemek salonu şarap hesaplarına ve Lotus Spa® servislerine yüzde 15’lik bahşiş eklenmektedir. Bu içecek görevlileri, destek görevlileri ve Lotus Spa® görevlileri arasında paylaşılacaktır.

Kumarhane çalışanları ve çocuk görevlileri bu bahşişlerin paylaşımında olmazlar. Bu servislerin gemideki örnek olarak bulacağınızı biliyoruz.

Lütfen son gün karaya çıkmadan önce değişiklik isteği yapılmadıkça bahşişlerin tartışmasız kabul edileceğini unutmayınız

Kamaradaki Konfor
En iyi otellerde bulacağınız küçük ekstralar – taze meyve (isteğe göre), gece yatak düzenlenmesi, yastığınızda çikolatalar, ücretsiz şampuanlar, nemlendiriciler ve vücut losyonları – her kamarada bulunmaktadır. Rahatlığınız ve zevkiniz için örgü bornozları kamara görevlinizden talep ettiğinizde alabilirsiniz.

Kamarasının rahatlığında rahatlatıcı bir içki keyfi çıkarmak isteyenler için likör şişeleri ve kamara bar paketleri oda servisleri aracılığıyla gümrüksüz fiyatlar olmadan satın almak mümkündür. Güvertede bulunan kamara rehberi tekliflerin tamamını içermektedir.

Mini-süitler bir hoş geldiniz şampanyası, iki televizyon, bir oturma alanı ve geniş dolap barındırırken tam süitler bu tüm ayrıcalıklara ek olarak DVD/CD oynatıcı ve DVD kütüphanesine ücretsiz erişim sunmaktadır. Tam süit misafirleri aynı zamanda çamaşırhaneden ve Lotus Spa® Thermal Süit ’in kullanımından(belirli gemilerde, Royal Princess dahil), tek seferlik mini-bar doldurulmasından ve çıkış işlemleri esnasında özel ayrılmış salonunun kullanımından ücretsiz faydalanabilir.

Her kamara sizin rahatınız için diğer lükslere sahiptir örneğin, özel ve güvenli buzdolabı. Ek olarak, her oda ABD prizleri gibi 110-volt 60 devre alternatif akım ile donatılmıştır. Eğer bir sorunuz varsa kullanmadan önce aletlerinizin uygunluğunu kontrol etmesini kamara görevlisinden isteyebilirsiniz. Tüm gemilerin kamaralarına saç kurutma makinesi bulunmaktadır.

Televizyon Programlaması
Günümüzde TV den ayrılmak tamamen uzaklaşmak anlamına gelmez. Princess gemilerindeki her kamaranın Princess Denizaşırı Televizyon Programlaması* ile uyumlu televizyon seti vardır.

MSNBC, CNBC, Fox News ve BBC kanallarının canlı uydu yayınlarının sunmaktayız. Bazı durumlarda ve yolculuk güzergahına göre MSNBC ve Fox News yerine Sky News ve Sky Sports News sunmaktayız. İlk defa gösterilen filmlerin olduğu sinema kanalının yanında, aynı zamanda en son komedi ve dizileri, Discovery Channel’ın gemi versiyonunu ve Academy Awards® gibi çeşitli özel programlar da sunmaktayız. Ayrıca, spor severler için Super Bowl® , BCS kolej futbol oyunları, NBA Finalleri ve NCAA basketbol turnuvası gibi birkaç önemli spor etkinliklerini de sunmaktayız. Çoğu Princess gemilerinde alt yazı yerleştirme bulunmaktadır; bilgi için Lütfen Müşteri hizmetlerine müracaat edin.

Princess gemiler güvertesindeki tüm kabinlerde bulunan televizyonlar alt yazı yerleştirme özelliğine sahiptir. Tüm filmler alt yazılıdır. Ancak, bu özellikler uydudan gelen çoğu uluslararası yayın için mümkün değildir. Televizyon ABD sinyali algıladığında, alt yazı yerleştirme özelliği çalışacaktır. Çoğu gemi salonları yardımcı dinleme cihazları ile donatılmıştır.

*Gemi televizyon programlaması güzergâha özgü ve hava olayları ve diğer engellerin olması gibi uydu iletişimlerinin doğasından dolayı her zaman garanti edilememektedir. Ayrıca, uydu aracılığıyla olan internet de kıyıda bulunan yüksek hızlı internetten belirgin şekilde çok yavaştır.

Bu arada, alt yazı yerleştirme özelliği Royal Princess ’da bulunmamaktadır.

Tıbbi Yardım
Tıbbi merkezlerimiz seyahat esnasında oluşan hastalık ve kazalar için hızlı tedavi sağlamayı amaçlamaktadır ve kronik hastalığı veya düzeni sağlık kontrolü gerektiren hastalar için uzun süreli tedavi sağlamamaktadır.

Amacımız; Tüm gemilerimiz tam teşekkülü tıbbi tesislerimiz mevcuttur. Amerikan Acil Tıp Koleji tarafından belirlenen standartları karşılayacak şekilde konuşlandırılmıştır. Gemideki bu tıbbi tesislerimizde tam zamanlı çalışan doktor ve hemşireler bulundurmaktadır. Gün içindeki iki çalışma saatlerine ek olarak, acil bir durum olması olasılığına karşı 24 saat ulaşılabilirdiler.

Tıbbi hizmetler için olan ücretler kamara hesabınıza eklenecektir ve sigorta şirketinize ayrıntılı hesap gönderilecektir. Önemli: Princess gemileri Bermuda’da kayıtlıdır. Sigorta kapsamınızın ABD sınırları dışını kapsayıp kapsamadığını öğrenmek veya uygun bir seyahat sigortası edinmek için sigortacınıza danışın.

Dini Servisler
Misafirlerimiz dini inançlarına saygı duyuyoruz ve yanlarındaki misafirleri ile birlikte kendi dinlerini yaşamaya davet ediyoruz. Dini servisleri kullanmak isteyen misafirler Müşteri Hizmetlerine veya herhangi bir Gemi Görevlisine müracaat ederek gönüllü şekilde dini görevleri yapabilir. Bazı durumlarda, bizim gemi görevlimiz bu görevleri yerine getirecektir. Ancak, Princess(Prenses) Deniz Seyahatleri gemilerinde rahip bulundurmamaktadır.

Gemilerimizde misafir olarak seyahat etmekte olan rahipler kabul edilirler. Bunlar isimlerini, kabin numaralarını ve istenilen servisleri Müşteri Hizmetlerine bildirmelidirler ve onlarla bir Gemi Yönetimi Üyesi irtibata geçecektir. Servislerin onaylanması yapılacak işlerin uygunluğu ve yeterli gemi ekipmanlarına göre yapılacaktır. Gemi ekibine vermek için lütfen yanınızda kutsal kitaplarınızı getirin.

Pesah bayramı süresinde gemide gerçekleştirilecek olan hamursuz bayramı yemeği servisimizin olduğunu unutmayın. Işık bayramı için servisler vardır ve misafirlere şarap, Somun Ekmek, dualar ve elektrikli Menora (mum veya yanan ateş yok) Princess tarafından sağlanacaktır. Malzemeler vardır ve Cuma akşamları 17.30’da bu hizmeti gerçekleştirmek isteyenler için müsaittir.

Eğer kendi Menora’nızı getirmek isterseniz, getirebilirsiniz. Ancak, tüm Princess Gemilerinde mum yasak olduğundan, elektrikli olmalıdır (yanan ateş olmamalıdır).

Güvenlik Kılavuzu
SUÇ ÖNLEME VE ANINDA TEPKİ REHBERİ

Princess(Prenses) Deniz Seyahatleri gemilerindeki suç konusunda sıfır taviz vermektedir. Bu kılavuz, bir olay olduğunda misafirlere olayla ilgili yapılacakları ve uygun kolluk birimi süreçleri hakkında bilgi vermek için tasarlanmıştır.

Misafirler kayıp kişileri veya bir suç olayını derhal gemi personeline bildirmelidir böylece gemideki tüm kişilerin güvenliğini sağlamak için gerekli önlemler alınır. Bir olayın tam vaktinde ihbar edilmesi de zorunludur ki böylece mümkün olduğunca kısa sürede gerekli kolluk birimi bildirimleri yapılabilsin. Müşteri Hizmetleri aranarak olaylar bildirilebilir. Kayıp kişiler veya suç aktiviteleri Müşteri Hizmetleri aranarak gemi Güvenlik Bölümüne de bildirilebilir. Tıbbi yardım gerektiren herhangi bir durum 911 aranarak veya direk Müşteri Hizmetleri aranarak Tıbbi Bölüme bildirilebilir.

Princess(Prenses) Deniz Seyahatleri tüm kayıp kişileri ve cinayet, şüpheli ölüm, çocuk kaçırma, ciddi yaralanmalara sebep olan saldırı, Mevcut yasalar tarafından tanımlanan cinsel saldırılar, ateş etme yada gemiye müdahale ya da 10.000 doları aşan para veya mal hırsızlığı gibi ciddi suç olaylarını Uygun kolluk kuvvetlerine bildirir. Kendi raporlama politikalarımızın ve diğer yasal gerekliliklerin yanı sıra ABD binişli ve inişli uluslararası seyahatlerde ABD federal yasası Princess(Prenses) Deniz Seyahatleri kayıp ABD vatandaşlarını ve yukardaki suçluları FBI’a telefonla, ABD İç Güvenlik Bakanlığına elektronik olarak ve ABD Sahil Güvenliğine yazılı olarak en kısa sürede bildirmekle sorumlu tutar. Bu ABD gereklilikleri, eğer bireyler ABD vatandaşları ile ilgiliyse ABD bölge sularında veya denizlerinde ya da diğer ülkelerin bölgesel sularında olan gemide oluşan bu tür olaylar için uygulanmaktadır. FBI tüm bu durumlarda cezai yargı ileri sürebilir. Geminin kayıt ülkesi (Bermuda) dâhil ziyaret edilen her ülke de cezai yargı ileri sürebilir ve ek raporlama gereksinimlerini isteyebilir.

Kayıp kişiler veya ziyaret edilen ülkeler veya bölgesel sularda olan ciddi suç olayları ve ABD eyaletlerindeki olaylar için bağımsız yerel kolluk makamları ile temasa geçebilirsiniz. Seyahat sırasında olan bu tip olaylar için FBI veya ABD Sahil Güvenliği ile de irtibata geçebilirsiniz. Princess(Prenses) Deniz Seyahatleri Yerel kanunlar ve ziyaret edecek yerlerin gelenekleri hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenmek için tüm misafirleri teşvik eder. Bunun için en iyi kaynaklar kütüphaneler, seyahat acenteniz ve ziyaret edeceğiniz ülkenin elçilikleri, danışmanları ve turizm bürolarıdır. Ek olarak, o ülkelerdeki son gelişmeleri medya üzerinden de takip edin. FBI, ABD Sahil Güvenliği ve Ulusal Cinsel Saldırı Hattı için iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir. Ziyaret edilen limanlardaki ABD elçilerinin ve danışmanlarının yerleri ve bu limanlardaki Yerel kolluk birimlerinin iletişim bilgileri Princess Patter’in( Princess Günlük Bülten) ilk sayfasında verilmiştir.

© 2016, Princess Cruise Türkiye | Tüm hakları saklıdır.