« Back DENİZDE FESTİVALLER

DÜNYA FESTİVALLERİ

Festivaller insanları dünyanın her yerinde ve her mevsim eşsiz miras ve kültürlerin renkli kutlamaları için bir araya getirmektedir. Dünyanın her bir köşesindeki festivalleri güvertede organize etmekteyiz. * partiler, zenginleştirici faaliyetler, canlı müzik performansları, festival ile alakalı filmler ve özel alışverişler güverte hayatına gelecek dünya festivallerinin bazı yönleridir.


KARAYIPLER VE BATI SAHİLİ DENİZ SEYAHATİ AKTİVİTELERİ
Carnaval de Panama
PANAMA KARNAVALI (CARNAVAL DE PANAMA) (OCAK-MAYIS-EYLÜL-ARALIK)

“Dünyanın en güzel kestirmesi” olarak adlandırılır ve bu insan yapımı harikaya seyahat etmek kesinlikle kutlama sebebidir. Bizim Panama Karnavalımız Sanat ve El işi, dans dersleri, DiscoveryTM hayvan gösterileri, Kanal ile ilgili dersler ve belgeseller Veranda ’da renkli bir parti ve dahası sizi bölgeye götürmeye yardımcı olur!
Öne Çıkan Karnaval Aktiviteleri:
Geleneksel 'Mola' Sanat ve El işi
Salsa dans dersleri
Davul daireleri ve çelik tencere müzik dersleri
Panama Kanalı tarihi hakkında dersler
Salsa, reggae, kalipso ve meringue’nin olduğu Veranda partisi
Belgeseller (Bir Adam, Bir Plan, Bir Kanal)
Sinemalar (Panama Terzisi)
DiscoveryTM hayvan gösterileri - kuşlar/maymunlar/sürüngenler
Mardi Gras – Festivals of the World – Princess Cruises

MARDI GRAS (OCAK – NİSAN)

Gemide Mardi Gras kutlamasına katıldığınızda renkli bir maske takın, vurmalı çalgılar sınıfına davullar çalın ve klasik Zydeco (Louisiana’ya özgü bir dans müziği) ritimleri ile sağa sola sallanın. Fransızcadan “Şişman Salı” olarak adını almıştır ve geleneksel olarak paskalya perhizinden önceki son şımarma günüdür. Veranda ‘da havaya uçan Yeşil, mor ve altın rengi büyük başlıklardan mürettebatın festival kıyafetlerine kadar bu muhteşem bir partidir ve Princess ’ta Mardi Gras kutlamaya davetlisiniz!

Öne Çıkan Mardi Gras Aktiviteleri:

Aşçılık gösterileri
Mardi Gras Tarihi sunumu
Kültürel Mardi Gras yarışması

Rio Carnival – Festivals of the World – Princess Cruises

RIO KARNAVALI (OCAK – MART)


Çılgınca renkli ve canlandırıcı Rio Karnavalı ile Brezilya’nın kültürü ve egzotik folklorunu araştırın! Dünya üzerindeki en büyük partilerden biri olarak takdir edilen bu resmi “Karnaval” Ash Wednesday’den (paskalya'dan önce gelen büyük perhiz süresinin ilk çarşambası) önceki 4 gün boyunca Rio de Janeiro’da kutlanır. Samba derslerinde topluklarınızı yere vurun, geleneksel bir başörtüsü süsleyin ya da temalı bir partide arkadaş yolcular ile karışın ve kaynaşın!

Öne Çıkan Rio Karnavalı Aktiviteleri:

Yerel dansçılar Biraz Capoeira (Brezilya’ya özgü bir savaş sanatı) içerecek 30 dakikalık Karnaval gösterisi yapacak ve misafirler davul daireleri sınıfımız ile Samba ritimlerini öğrenecekler
Kültürel Tarihi yarışma
Rio Karnavalı Tarihi sunumu
King Kamehamhea Festival – Festivals of the World – Princess Cruises

ULU KAMEHAMEHA FESTIVALI (OCAK – MAYIS)

Hawaii tişörtünüzü giyin ve 1810 yılında Hawaii adalarını birleştiren ve Hawaii’nin ilk kralı olan Kamehameha’nın hatırasını onurlandırmak için düzenlenen bu Hawaii Krallığının ulusal tatilini kutlamak için “Aloha Ruhu”na bürünün. Hawaii kültürüne kendinizi bırakın, kokulu-çiçekli boyun süsü yapın, bir ukulele tıngırdatın, malaya peştamalı bağlamayı öğrenin ve güvertedeki kültür elçilerinden adalar kültürüne değerli bir bakış açısı kazanın.

Öne Çıkan Ulu Kamehameha Aktiviteleri:
Hawaii müziği ve dil dersleri
Hawaii Kültürel yarışma
Hula dans sınıfları
Matariki Festival – Festivals of the World – Princess Cruises

MATARIKI FESTIVALI (OCAK – EYLÜL)
Bu geleneksel Maori kutlaması Göklerin bir selamıdır. Matariki, görünüşü Maori Yeni Yılında işaretlenmiş olan Pleiades yıldız kümesi, yada Yedi Kız Kardeşinin Maori ismidir. Bu festival tarihi törensel hasat teklifleri ile şaşaalıdır ve bu dünyadan diğerine göçen atalar(whakapapa)için bir saygı gösterisidir. Seçili Princess seyahatlerinde, renkli bir çeşitlilikte olan kültürel etkinliklere katılın ve dilek kutuları yapın ya da dansı kendiniz denemeden önce “Kapa Haka” dansını canlı olarak izleyin.

Öne Çıkan Matariki Aktiviteleri:

Kültürel yarışma
Yüz boyama
Poi Topu dans sınıfı
Mexican Fiesta – Festivals of the World – Princess Cruises

MEXICAN FIESTA - ÖLÜLERİN GÜNÜ (OCAK – NISAN)
Aynı zamanda Günahsızların ya da Küçük Meleklerin Günü olarak da bilinen Ölülerin Günü, Kasım ayının soğuk ilk günlerinde orta ve güney Meksika’da kutlanan renkli ve etkileyici bir tatildir. Yüz boyama, çiçek yapma ve şeker kafatası maskesi yapma faaliyetleri ile Princess(Prenses) Deniz Seyahatlerinde bu eski Aztek geleneğini keşfedin. “Ölülerin Tören Alayı” olarak bilinen büyüleyici numaralarla dolu olan dans gösterisini sakın kaçırmayın.

Öne Çıkan Ölülerin Günü Aktiviteleri:

Badem ezmelerinden kuru kafalar yapın
Aztek çiçek yapımı
Çocukların makarna iskelet yapımı
Geleneksel dansları öğrenme

* Festivaller gemi ve varış yerine göre değişir.

AVRUPA DENİZ SEYAHATİ AKTİVİTELERİ
Carnevale Di Venezia – Festivals of the World – Princess Cruises

VENEZIA KARNAVALI (MART –EKİM)
Venedik festivallerinin drama, zenginlik ve lüks kostümleri 17. yüzyıl İtalya, Venedik şehrine saygı olarak Princess seyahatlerinde yer almaktadır. Kendi maskenizi yapmak, biraz İtalyanca öğrenmek ve tarantella (Napoli’ye has oynak bir dans) dans sınıflarında biraz takılmak ve sonra gondol tekneleri ile yarışmak eğlenceler ile doludur. Heyecanlı performanslar ve gemiyi süsleyen mücevher tonlu dekorasyonlarla sizi fantezi ve temaşanın romantik zamanlarına taşıyacağız.

Öne Çıkan Venezia karnavalı Aktiviteleri:
Geleneksel Venedik müziği, dansları ve komedi skeçleri ile çeşitli tarzda gösteriler.
İtalyan Kültürel yarışma
İtalyanca dersleri
Gondol inşa etme yarışları
Celtic Festival – Festivals of the World – Princess Cruises


CELTIC FESTIVALI (NISAN – EYLÜL)
Kelt mirasının ruhu Princess Gemi Turlarında ortaya çıktığında ekose etekler bol miktarda ortaya dökülür. Çevik dansçılar ve gaydacılar gösteri yaptığı zaman “İskoçya ”da alkışlayın ve “İrlanda ”da yerel Kelt dans ve müzik performansı “Yüzen İskoç(Gaels Afloat)”ı izleyin. Küçük flüt (penny whistle) çalmayı öğrenin, perakende butiklerimizden temalı ürünler alışverişi yapın, şalgam oymada elinizi deneyin ve küçücük Sanat ve El işinin tadını çıkarın.

Öne Çıkan Celtic Aktiviteleri:

İskoç (Greenock) Dağ dansçıları
Celtic dans dersleri
Kültürel yarışma
Şalgam oyma
Celtic Küçük flüt (penny whistle) çalma dersleri
Midsommarfest – Festivals of the World – Princess Cruises


MIDSOMMARFEST (NISAN – EYLÜL)
Dönen şeritler maypole(bahar bayramı çiçekli direği) etrafında zigzag çizerek dans ediyorlar; çiçek çelenklerinin folklorik kıyafetleri tamamladığı adı Midsommarfest olan büyük gösteriye hoş geldiniz. Bu İskandinav gün dönümü geleneği, geçit alayı ve renklerle yılın en uzun gününün habercisidir. Geleneksel danslardan, çiçek taçlarına, yüz boyamaya ve ilginç yiyeceklere kadar gemide çeşitli etkinliklerin olduğu Princess Gemi Midsommarfest kutlama turlarına katılın.

Öne Çıkan Midsommarfest Aktiviteleri:

Maypole(bahar bayramı çiçekli direği) etrafında dans
Kültürel yarışma
Geleneksel dansları öğrenme
Çiçekten baş tacı yapma

* Festivaller gemi ve varış yerine göre değişir.

ALASKA DENİZ SEYAHATİ AKTİVİTELERİ
Klondike Festival


KLONDIKE GÜNLERİ (NİSAN – EYLÜL)
Geniş Alaska kırsal hayatı birçok hikâye barındırır. Alaska’nın tarihini keşfedin ve ilk yerleşimcilerin ve yerel Tlingit kabilelerinin hikâyeleri ile gerçek Alaskalı gibi keyfinize bakarak Klondike günlerini kutlayın. Altına Hücum yıllarının Princess’ın seçme Alaska gemi turlarında tekrar canlanan şaşalı günlerini hissedeceksiniz ve Tlingit, Haida ve Tsimshian kabilelerinin sembol ve dillerini öğreneceksiniz. Çocuklar, Ulusal Park Hizmetleri ile birlikte geliştirilen interaktif Junior Ranger Programı ile eğlenecektir.

Öne Çıkan Klondike Günleri Aktiviteleri:
Alaska simgesi ve kızak yarışı turnuvaları
Denizde Discovery(Kanalı) kültürel aktiviteleri
Küçük flüt (penny whistle) çalma dersleri
* Festivaller gemi ve varış yerine göre değişir.
DÜNYA & ASYA DENİZ SEYAHATİ AKTİVİTELERİ
World Festival – Festivals of the World – Princess Cruises

DÜNYA FESTİVALİ (OCAK – EKİM)
Princess(Prenses) Deniz Seyahatlerinin 50. Yıldönümünü kutlamak için, dünyanın her yerinden festivalleri gemiye getiriyoruz. Ülkelerin bereketi Princess ’in anısına yapılan Dünya Festivalleri süresince bir kutlamada bir araya gelir. Güverte eğlenceleri, zenginleşme fırsatları ve yemek yeme aktivitelerinden yemek salonu fotoğraf şablonları ve perakende butik dükkânlarımızdaki temalı hediyelere kadar tüm faaliyetler, bu küresel yıldönümü şenliklerini sergilemek üzere tasarlanmıştır.

Öne Çıkan Dünya Festivali Aktiviteleri:
Celtic, Tarantella ve Boi Ball dans dersleri
Küresel Kültürel yarışma
Yüz boyama
Maske ve boncuk kolye yapımı
Çiçek ve şerit ley yapımı dersleri
Küçük flüt (penny whistle) & Ukulele çalma dersleri
Çocukların Tlingit sanat projesi
* Festivaller gemi ve varış yerine göre değişir.
TÜM FİLODAKİ DENİZ SEYAHATİ AKTİVİTELERİ
Oktoberfest – Festivals of the World – Princess Cruises


OKTOBERFEST (EYLÜL – EKİM)
Lederhosen(özellikle Bavyera’da giyilen deri) giyin ve bir büyük bardak bira alın. Princess(Prenses) Deniz Seyahatleri ile Oktoberfest zamanı! 1810’da Kral Ludwig I’in Saxony-Hildburghausen Prensesi Therese ile olan Kraliyet Düğününü anmak için 6 milyondan fazla insan bu 16 günlük festivali her yıl Almanya, Münih’te kutlamaktadır. Bizim Oktoberfest deniz seyahatlerimizde, polka müziği ortamı sarar, bacaklarını birbirine vuran dansçılar Bavyera Kıyafetlerini sergiler, diatonik akordeon dersleri tüm katılanları motive eder ve “çocuklar” ellerini çubuk kraker yapımında deneyebilirler.

Öne Çıkan Oktoberfest Aktiviteleri:
Kültürel yarışma
Geleneksel dans & dil dersleri
Bira Tadımı
* Festivaller gemi ve varış yerine göre değişir.
© 2016, Princess Cruise Türkiye | Tüm hakları saklıdır.